Projekty

    Informacje o projektach, w których zaangażowane jest Towarzystwo Elektrowni Wodnych

     

    Beneficjent:     Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie 

    Partnerzy: Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, Towarzystwo Elektrowni Wodnych

    Tytuł projektu:  „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroenergetycznej w dziedzinie energetyka odnawialna (wodna) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie”.

    Numer projektu:       KPO/24/BCU/U/0019

    Przedmiotem projektu jest utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroenergetycznej w dziedzinie Energetyka odnawialna (wodna) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie.

    Cel główny przedsięwzięcia stanowi wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w branży elektroenergetycznej, poprzez utworzenie i wsparcie funkcjonowania BCU w dziedzinie energetyki odnawialnej - wodnej i przeszkolenie uczestników, w tym uczniów/studentów, osób dorosłych i nauczycieli kształcenia zawodowego.

    Wartość projektu: 13 884 726,70 PLN

    Dofinansowanie z UE: 13 884 726,70 PLN

    BCU będzie kształcić, poprzez szeroką gamę szkoleń i kursów przyszłe kadry w branży, upowszechniać współpracę środowiska kształcenia zawodowego, nauki, biznesowego, promować branżę i wskazywać jej potencjał rozwojowy, podejmie działania integrująco-wspierające, innowacyjno-rozwojowe oraz doradczo-promocyjne. BCU na bieżąco będzie definiować i reagować na potrzeby pracodawców i dostosowywać działania w obszarze kształcenia i doskonalenia zawodowego dzięki czemu dostarczymy na rynek pracy wysoko wykwalifikowane kadry. Uczestnicy kursów i szkoleń pozyskają wymaganą wiedzę i kwalifikacje, adekwatne do potrzeb sukcesywnie zmieniającego się rynku pracy. Ponadto, realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia możliwości przebranżowienia się osób z zupełnie innej dziedziny, a także doskonalenia kompetencji nauczycieli kształcenia zawodowego. Ponadto, dzięki zapewnieniu przez Wnioskodawcę dalszego funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności możliwe będzie długotrwałe wsparcie rozwoju polskiej gospodarki i branży OZE. Tym samym, przedmiotowy projekt zapewniać będzie długoterminowe efekty, pozwalające na dostosowanie systemu edukacji zawodowej do faktycznych potrzeb rynku pracy i zapewnienie dla potencjalnych pracodawców wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

    01 Dolata Stream map ESHA

    02 Szlezak Potencjał hydroenergetyczny

    03 Zan Uwarunkowania planistyczne & prawne

    04 Tomaszewski MG Perspektywy

    05 Cwil PRK OZE prezentacja 27-10-2011

    06 Smith IHA Sustainability

    07 Gronek Wykorzystanie potencjału hydroenergetycznego Dolnej Wisły w świetle doświadczeń Hydroprojektu-1

    08 Laskowski Zapora & Elektrownia na Wisle

    09 Wilkowski Programy pomocowe

    10 Venos nizke spady překlad

    11 Drzewiecki Możliwości wykorzystania potencjału bardzo niskich spadów - turbiny VLH

    12 Pill Rurociagi KWH Pipe

    13 Sykulski Nowatorskie rozwiązania...

    27 października 2011 w Centrum EXPO XXI w Warszawie odbyło się Spotkanie Walidacyjne Projektu STREAMMAP oraz konferencja programowa "Dziś i jutro energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej". Jej organizatorami było Towarzystwo Elektrowni Wodnych oraz spółka REECO Poland. W trakcie obrad zaprezentowano perspektywy rozwoju hydroenergetyki w Polsce, Czechach i na Słowacji w kontekście całej Unii Europejskiej, z punktu widzenia wykonawców projektu STREAMMAP, przedstawicieli urzędów centralnych, a także inwestorów i reprezentujących ich organizacji pozarządowych. Wystąpienia dostawców wyposażenia i usług dotyczyły przede wszystkim konkretnych projektów i dostarczanych produktów.

    © 2025 TEW. All Rights Reserved.